Huawei E5251s-2

Urządzenie pełni funkcje modemu (port USB) oraz routera Wi-Fi. Jest niewielkie, kieszonkowe dzięki czemu może pełnić funkcję bezprzewodowego, mobilnego punktu dostępowego do globalnej sieci Internet. Dołączona, wyjmowana bateria umożliwia pracę bez podłączenia do ładowania w trybie routera Wi-Fi do 4h (pracy ciągłej). Czas potrzebny do naładowania baterii na full to 3,5h do 4h. Ładowanie odbywa się poprzez port micro USB który podłączamy do dołączonego do zestawu zasilacza. Maksymalna ilość podłączonych urządzeń poprzez moduł Wi-Fi 5szt. Mobilny router Wi-Fi obsługuje prędkości do 42,2 Mbps w trybie HSPA+DC. Obsługiwane pasmo w trybie GSM: 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz i 1900 MHz. W trybie WCDMA: 900 MHz i 2100 MHz. Przesył danych pobieranych w HSDPA do 14,4 Mbps ; dane wysyłane HSUPA do 5,76 Mbps. Moduł Wi-Fi obsługuje standardy 802.11 B/G/N czyli do 150 Mbps
Urządzenie jest kompatybilne z systemami Windows XP / Vista / 7 / 8 zarówno 32 bit jak i 64 bit. Wskazaniem producenta dla Windows 8 jest konfiguracja połączenia poprzez moduł Wi-Fi. 
Adres dostępowy do routera jak w większości urządzeń firmy Huawei to http://192.168.1.1 lub http://pocket.wifi wpisywany w przeglądarce internetowej (IE, Firefox, Google Chrome). Standardowy login (nazwa użytkownika) i hasło to admin - pisane małymi literami. Dodatkowe wskaźniki umiejscowione na przednim panelu urządzenia to: wskaźnik mocy sygnału 2G/3G; wskaźnik Wi-Fi; wskaźnik zużycia baterii; wskaźnik powiadamiania o wiadomości SMS; przycisk Włącz/Wyłącz. Z boku urządzenia znajdują się otwór na pasek / smycz oraz port micro USB do podłączenia urządzenia jako modem. Urządzenie obsługuje również karty micro SD do 32GB, router może służyć jako przenośny nośnik danych.

Panel przedni routera Wi-Fi Huawei E5251s-2
Instalacja urządzenia:

Instalacja karty SIM - urządzenie obsługuje standardową kartę SIM (duża), wejście znajduje się od spodu, po zdjęciu pokrywy i wyjęciu baterii.

Huawei E5251s-2 instalacja karty SIM


Instalacja karty micro SD - karta micro SD czyli nośnik danych jest wersją opcjonalną do urządzenia. Można ją dokupić w sklepie komputerowym lub markecie. Należy pamiętać iż urządzenie obsługuje karty micro SD maksymalnie do 32GB. Wejście na kartę micro SD znajduje się od spodu urządzenia, po zdjęciu pokrywy i wyjęciu baterii, z lewej strony obok karty SIM. 

Huawei E5251s-2 instalacja karty micro SD


Reset urządzenia - aby przywrócić ustawienia domyślne dla routera Wi-Fi firmy Huawei E5251, należy zdjąć pokrywę i u dołu doszukać wytłoczonego napisu RESET. Po jego lewej stronie znajduje się otwór z przyciskiem do przywracania ustawień fabrycznych routera E5251.


Huawei E5251s-2 przywracanie ustawień fabrycznych, reset urządzenia


Połączenie z routerem Huawei E5251 poprzez sieć Wi-Fi

W celu nawiązania połączenia z routerem, potrzebna jest nazwa sieci bezprzewodowej której sygnał emituje urządzenie tzw. SSID (Service Set IDentifier) oraz zaszyfrowanego klucza bezprzewodowej sieci Wi-Fi. Oba te parametry znajdują się na wewnętrznej stronie tylnej klapy urządzania.

Huawei E5251s-2 SSID, klucz / key / password

Połączenie z routerem Huawei E5251 nawiązujemy klikając w ikonę tzw. "schodków" w prawej dolnej części ekranu (paska Windows). Z listy wybieramy podaną na etykiecie routera nazwę sieci SSID i klikamy na połącz. Niektóre komputery mogą mieć specjalnie dedykowaną aplikację do nawiązywania połączeń z sieciami Wi-FI, która to powinna również występować na pasku po prawej stronie. W większości przypadków ikoną aplikacji są zazwyczaj schodki w różnych kolorach. Po wprowadzaniu klucza / hasła dla sieci, połączenie z urządzeniem będzie nawiązane. Kolejny monit który pojawi się umożliwi automatyczne łączenie z siecią gdy ta będzie w zasięgu, to ostatni komunikat Windows i w tym polu zaznaczamy "haczyk" następnie klikamy OK, resztę komunikatów możemy anulować lub zamknąć.

Połączenie z siecią Wi-Fi Windows Vista / 7 / 8


Dla terminali mobilnych takich jak smartfon czy tablet producent stworzył specjalnie dedykowaną aplikację, ułatwiającą nawiązanie połączenia z routerami marki Huawei. Aplikacja dedykowana jest na systemy Andorid i Apple iOS.

6 komentarzy:

 1. Really nice post, you got great blog and Thank you for sharing This excellently written content. Waiting for next one.
  Acer Laptops

  OdpowiedzUsuń
 2. Box1 User Name: admin
  Box2 Password: admin

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam, czy mogę prosić o podpowiedź w wyborze modemu usb - szukam takiego który pozwala na wykonywanie połączeń oraz odbieranie rozmów a także pisanie smsów z laptopa?

  OdpowiedzUsuń
 4. Wlasnie uzywam tego we Francji w Paryzu. Przydaje sie na dlugie podroze pociagiem i w metrze czasami; bo tableta mozna podlaczyc i ma mocniejszy sygnal hehehe

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie rozwiązanie jest super własnie na podróże, ja jeżdżę ze swoim wszędzie, czasami potrzebuję popracować w pociągu a dzięki takiemu małemu przenośnemu routerowi jest to możliwe. Zdecydowanie polecam to rozwiązanie.

  OdpowiedzUsuń