ZTE MF63

Urządzenie firmy ZTE to mobilny router Wi-Fi z możliwością podłączenia jako modem, poprzez port USB. Dostęp do panelu administracyjnego poprzez adres dostępowy, wpisywany w przeglądarce (http://192.168.1.1), domyślny login i hasło to admin. Router umożliwia podłączenie i dostęp do Internetu nawet dla 10 użytkowników (do 10 terminali Wi-Fi). Nowy produkt ZTE może współpracować ze wszystkimi urządzeniami obsługującymi technologię Wi-Fi, takich jak tablet, smartfon, TV, konsola do gier, laptop czy netbook bez konieczności przekładania karty SIM.
Dzięki technologii HSPA+ router umożliwia pobieranie danych z Internetu z prędkością do 21,6 Mbps oraz wysyłanie do 5,76 Mbps. Router obsługuje pasmo GSM w zakresie: 850MHz 900MHz, 1800MHz, 1900MHz. Dla WCDMA jest to 900MHz i 2100MHz.
Z urządzenia możemy korzystać w dowolnym miejscu i czasie, bez konieczności fizycznego podłączenia go do komputera czy zasilania sieciowego. Bateria zapewnia ciągłą pracę urządzenia do 4h.
Router został wyposażony w port kart microSD (do 32 GB), dzięki czemu z powodzeniem może pełnić funkcję zewnętrznego dysku sieciowego.


Sterowniki dla modemów ZTE aplikacja producenta tylko dla Windows 8 32bit i 64bit i Mac OS X 10.7

Kompatybilne z systemem:
Windows 8 32bit / 64bit,
Mac OS X 10.7

Pobierz sterowniki ZTE MF 63 dla Windows 8
Pobierz sterowniki ZTE MF 63 dla Mac OS X 10.7


Sterowniki dla modemów ZTE przeznaczone dla starszych systemów Windows z podziałem na wersje systemów 32bit i 64bit.

Kompatybilne z systemami:
Windows 2000,
Windows XP 32 bit / 64bit,
Windows Vista 32bit / 64bit.

Pobierz sterowniki ZTE MF 63 dla Windows


Instrukcja instalacji i konfiguracji urządzenia poprzez technologię Wi-Fi oraz USB. Instrukcja polska, z obrazkami jak podłączyć i skonfigurować urządzenie. Należy pamiętać, iż jak w większości urządzeń kieszonkowych Wi-Fi dane o nazwie sieci bezprzewodowej (SSID) oraz hasło znajdują się na tabliczce znamionowej od spodu urządzenia lub w górnej części po zdjęciu tylnej obudowy.Podstawowe funkcje panelu konfiguracyjnego:

Logowanie do panelu konfiguracyjnego - po przeprowadzeniu procesu instalacji, w zależności od preferencji połączenie USB lub Wi-Fi, otwieramy przeglądarkę internetową (IEFirefoxGoogle Chrome) i w pasku adresu wpisujemy http://192.168.1.1 i naciskamy klawisz ENTER. Przy poprawnym połączeniu urządzenia z terminalem (tablet, laptop, netbook, smartfon itp.) powinna wyświetlić się poniższa strona:
Następnie jak na w/w zdjęciu klikamy na koło zębate - USTAWIENIA. Zostanie wyświetlony monit z prośbą o wprowadzenie loginu i hasła, domyślne ustawienia to admin jako login i admin jako hasło.

Wprowadzenie kodu PIN - po zalogowaniu się na panel administracyjny pod adresem 192.168.1.1 odszukujemy u góry strony zakładki USTAWIENIA i w menu po lewej sekcji ZAAWANSOWANE następnie poniżej ZARZĄDZANIE PIN (tu klikamy), w części po prawej w dużym oknie w polu PIN wprowadzamy 4 cyfrowy kod PIN dla SIM karty zatwierdzając OK, gotowe.
Zmiana trybu pracy sieci - jest bardzo przydatna, w momencie dużego zagęszczenia nadajników w danej lokalizacji może dochodzić do częstego rozłączania połączenia co skutkuje np. przerwaniem pobierania pliku lub plików lub zaprzestania buforowania filmu a także dużymi skokami prędkości. Zaleca się wówczas ustawienie na sztywno trybu pracy sieci. W dużych miastach sugeruję wybrać tryb TYLKO 3G. W mniejszych miejscowościach TYLKO 2G. Trybu automatycznego nie polecam używać niestety jest ustawiony jako domyślny.
Ustawienia profili - to nic innego jak ustawienia parametrów dostępowych do sieci macierzystej operatora   i usługi transmisji danych przez sieć komórkową- tzw. ustawienia APN lub ustawienia VPN. Poniżej przedstawiamy konfigurację dla APN Internet w sieci Orange.


4 komentarze:

 1. Really nice post, you got great blog and Thank you for sharing This excellently written content. Waiting for next one.
  Acer Laptops

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie działają linki :/

  OdpowiedzUsuń
 3. Można zrobić update linków?

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie mozna pobrac tych plikow blad 404.zrobcie cos z tym

  OdpowiedzUsuń