Axesstel MVH650

Router należy do udanej serii routerów Axesstel MV 600 series, charakteryzujących się dobrymi parametrami przesyłu danych. Router Axesstel MVH650 jest dwu systemowym kombajnem obsługujących zarówno sieć CDMA EV-DO Rev.B na paśmie 450MHz oraz sieć 3G w paśmie UMTS 900MHz i 2100MHz. Maksymalne prędkości pobierania danych w HSPA+ to 14,4Mb/s (DL) i 5,76Mb/s (UL) dla danych wysyłanych. Prędkości które obsługuje w sieci CDMA EV-DO Rev.B to 14,7Mb/s (DL) dla danych pobieranych i 5,4Mb/s (UL) dane wysyłane. Urządzenie posiada 4 porty RJ-45 (ethernet) oraz wbudowany moduł wifi w standardzie 802.11 b/g/n. Metody szyfrowania sieci wifi to: WPA, WPA-PSK, WPA2-PSK. Ponadto router obsługuje protokoły IPv4 ora IPv6. Można również za jego pośrednictwem korzystać z technologii VoIP (Voice Over IP) realizując połączenia głosowe. Do obsługi VoIP urządzenie posiada wbudowany port RJ11 – do podłączenia sprzętu telefonicznego.

Konfiguracja:
Po podłączeniu kabla ethernet do routera i komputera wpisujemy adres dostępowy do uruchomienia panelu konfiguracyjnego urządzenia. Adres wpisywany w przeglądarce internetowej (IE, Firefox, Google Chrome) i jest to: http://192.168.0.1. Domyślna nazwa użytkownika i hasło to admin (małe literki). Możemy również od razu po uruchomieniu urządzenia nawiązać połączenie z routerem poprzez sieć wifi. Dzięki pre-definiowalnym ustawieniom, znajdujących się pod spodem urządzania na tabliczce znamionowej, mamy informację o nazwie sieci wifi rozgłaszanej przez router oraz haśle.

Ustawienia:
Po zalogowaniu się na panel konfiguracyjny w sekcji „Ustawienia sieci” mamy informacje o ustawieniach sieciowych dla CDMA – „Ustawienia CDMA” i poniżej „Ustawienia UMTS” – tu wpisujemy tylko nazwę APN danego operatora, najczęściej internet (małe literki). W opcji „Informacje o połączeniu” możemy wybrać preferowany tryb pracy sieci „UMTS preferred” / „CDMA preferred” lub auto.

Ustawienia sieci CDMA, UMTS, dane o APN.
UWAGA !
Lista rozwijana pozycji „informacje o połączeniu” będzie dostępna w momencie gdy ustawimy przełącznik (znajdujący się od spodu urządzenia) w pozycji „auto”. Przesunięcie przełącznika w prawo (EVDO) lub lewo (UMTS) spowoduje iż pozycja „Informacja o połączeniu” będzie wyszarzana a wartość ustawi się w zależności od ustawień przełącznika.

Axesstel MVH650 przełącznik trybu pracy sieci

Klikając w pionowym menu na
„Informacje o sieci” użytkownicy mają możliwość podglądu parametru RSSI sieci. W zależności od wyboru preferowanej sieci CDMA / UMTS mamy możliwość podglądu jakości sygnału internetowego. Im mniejsza wartość na „minus” tym lepszy sygnał i szybszy przesył danych. Na tej podstawie wybieramy który typ sieci ustawić jako preferowany.
Informacje o sieci, informacje o połączeniu, RSSI sieci, status połączenia.


Na spodzie urządzenia znajduje się przełącznik podpisany 3G / Auto / CDMA. Gdy ten przełącznik ustawiony jest w pozycji Auto urządzenie automatycznie będzie wybierać tryb sieci o najlepszej dostępnej sile sygnału. W przypadku zaniku sygnału sieci urządzenie automatycznie przełączy się w alternatywny tryb dostępu.

Kod PIN dla karty 3G/RUIM wprowadzamy klikając w menu po lewej w „Informacja UIM PIN”. Tutaj mamy trzy próby wprowadzenia kodu PIN. Po nieudanych trzech próbach należy wprowadzić kod PUK dla karty i ustalić nowy kod PIN – to wszystko można zrealizować w tej sekcji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz