Połączenie routera z konsolą PS3

Konfiguracja połączenia konsoli Sony PS3 z routerem Wi-Fi lub innych bezprzewodowym punktem dostępowym jest fatwa i przyjemna. Jedynym warunkiem koniecznych jest poprawna konfiguracja routera Wi-Fi. Jeżeli znamy lub mamy zapisane podstawowe dane sieci bezprzewodowej której sygnał emitowany jest przez posiadane urządzenie Wi-Fi to nic nie stoi na przeszkodzie aby operacja zakończyła się sukcesem.

Dane niezbędne do nawiązania połączenia to nazwa sieci Wi-Fi - tzw. SSID oraz klucz dostępowy (hasło). Przydatna jest też informacja odnośnie rodzaju / typu szyfrowania sieci Wi-Fi. Chodzi tutaj typy bezpieczeństwa kluczy: WEP, WPA, WPA2, WPA2-PSK oraz podtypy czyli AES oraz TKIP. 

Kroki:

1. Włączamy funkcję WLAN w celu wykrycia mobilnego punktu dostępu
2. Wybieramy zakładkę Ustawienia (Settings) > Ustawienia sieciowe (Network Settings).

Konsola PS3 - Network Settings


3. Wybieramy opcję Ustawienia połączenia internetowego (Internet Connection Settings). Informacje o konieczności połączenia konsoli Sony PS3 z routerem drogą kablową "ignorujemy" wybierając X

Konsola PS3 - Internet Connection Settings

Konsola PS3 - Adjust Internet Connection Settings

4. W oknie wyboru Metody wprowadzenia ustawień (Select a setting method) zaznaczamy Niestandardowe (Custom) i następnie Bezprzewodowo (Wireless).

Konsola PS3 - setting method

5. Wybieramy Wpis manualny (Enter Manually) a w polu SSID wpisujemy nazwę sieci bezprzewodowej z którą konsola się połączy.

Konsola PS3 - wlan settings

Konsola PS3 - SSID - nazwa sieci Wi-Fi

6. W sekcji Poziom zabezpieczeń sieci WLAN (WLAN Security Setting) zaznaczany skonfigurowany w routerze poziom zabezpieczeń lub jeśli sieć jest "otwarta" (nie wymaga hasła) zaznaczamy None.

Konsola PS3 - wlan security setting

7 (opcjonalnie) Wprowadzamy klucz zabezpieczeń sieci w zależności od ustawień routera. 

Konsola PS3 - Klucz dla sieci Wi-Fi

8. Ustawienia adresu IP (IP Adress Settings) sugerujemy wybrać Automatyczne (Automatic), natomiast dla użytkowników zaawansowanych znających się nieco na przypisywaniu adresów IP -  Ręczne  (Manual).

Konsola PS3 - ustawienia adresu IP


9. Przy wyborze opcji Automatycznej konsola podsumuje ustawienia i naciskamy X w celu zapisania danych.

Konsola PS3 - ustawienia połączenia Wi-Fi podsumowanie

10. Wybór opcji Testowania połączenia (Test connection) kończy podłączenie konsoli Sony PS3 z routerem Wi-Fi.

Konsola PS3 - test połączenia z siecią Wi-Fi

11 (opcjonalnie). IP adress  - wprowadzamy statyczny adres IP. Jeśli router ma adres dostępowy http://192.168.0.1 wówczas wprowadzamy np.: 192.168.0.15, dla adresu dostępowego http://192.168.1.1 wprowadzamy adres IP: 192.168.1.15 ; Subnet Mask: 255.255.255.0 ; Default Router - adres dostępowy routera ; Primary DNS - domyślnie jest to adres routera, jednak można wprowadzić serwery dostawcy usług transmisji danych. Szczegóły w artykule o DNS.

Konsola PS3 - manualne ustawienia IP

12 (opcjonalnie). Set the DHCP Host Name - standardowo jest to adres dostępowy routera, większość mobilnych routerów posiada domyślnie tę opcję ustawioną. Wpisywanie hosta DHCP nie jest wymagane i możemy wybrać Do Not Set. 

Konsola PS3 - DHCP host name

Konsola PS3 - DHCP host name setting


13 (opcjonalnie). DNS Setting- konfiguracja serwerów DNS, opcja bardzo przydatna gdyż utrzymuje stabilność połączenia i ogranicza niebezpieczeństwo ataków hakerskich. W tej sekcji wpisujemy serwer podstawowy i alternatywny. Szczegóły w artykule o DNS

Konsola PS3 - DNS setting

14 (opcjonalnie). MTU - jest to wartość określająca ilość pakietów / ramek przesyłanych w paczce danych. Dla połączeń xDSL jest to wartość 1493. Standardowo można wpisać 1500 poprzez wybór opcji   Manulanie (Manual) lub po prostu wybrać Automatycznie (Automatic).

Konsola - PS3 - ustawienia MTU

15 (opcjonalnie). Proxy Server - jeżeli interesuje nas anonimowość w sieci wprowadzamy serwer proxy. Takie serwery dostępne są po wrzuceniu hasła w google.pl w innym przypadku wybieramy Do Not Use.

Konsola PS3 - ustawienia serwera Proxy

16 (opcjonalnie). UPnP - jest to opcja do nawiązywania połączeń bezpośrednich, użyteczna dla programów wykorzystujących protokoły P2P. Zalecamy wybór Wyłączona (Disable).


17. Lista Podsumowująca (Settings list) - prezentuje ustawienia wprowadzone do konsoli. Jeśli wszystko się zgadza i nigdzie nie ma błędu - nazwa SSID / klucz, wybieramy X w celu zapisania ustawień.

Konsola PS3 - ustawienia połączenia Wi-Fi podsumowanie

Konsola PS3 - ustawienia połączenia Wi-Fi podsumowanie DHCP

Konsola PS3 - test połączenia z siecią Wi-Fi

18. Test połączenia (Test Connection) - konsola przeprowadza test połączenia, wykrywa prędkości przesyłania danych DL (pobieranie) i UL (wysyłanie).

Konsola PS3 - test połączenia z siecią Wi-Fi zakończony

7 komentarzy:

 1. Cześć, to mój pierwszy wpis, więc przywitanie mam za sobą ;) Nawiązując do tematu okazji, polecam sprawdzić tę stronę. Keye na pewno działaja, bo sam kupiłem no i są tanie. http://klucze.inexus.pl/

  OdpowiedzUsuń
 2. Really nice post, you got great blog and Thank you for sharing This excellently written content. Waiting for next one.
  Acer Laptops

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem Ci bardzo wdzięczny! Dzięki temu, że dokładnie wszystko opisałeś, w końcu udało mi się to ogarnąć. Powiem szczerze, że gdy robiłem to sam, tak po prostu łopatologicznie... to ciągle mnie odrzucało. Tak to właśnie jest jak osoba, która nie do końca się zna bierze się za takie sprawy. Na szczęście już wszystko konfigurowane, oby nie było więcej takich akcji :).

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja blondynka nadal nie potrafię podłączyć

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne i rzeczowe informacje! Doskonały wpis. Dzięki:)

  OdpowiedzUsuń