Huawei E5331s-2

Urządzenie pełni funkcje modemu (port USB) oraz routera Wi-Fi. Jest niewielkie, kieszonkowe dzięki czemu może pełnić funkcję bezprzewodowego, mobilnego punktu dostępowego do globalnej sieci Internet. Dołączona, wyjmowana bateria umożliwia pracę bez podłączenia do ładowania w trybie routera Wi-Fi do 5h (pracy ciągłej). Czas potrzebny do naładowania baterii na full to 3,5h do 4h. Ładowanie odbywa się poprzez port micro USB który podłączamy do dołączonego do zestawu zasilacza. Maksymalna ilość podłączonych urządzeń poprzez moduł Wi-Fi 5 szt. Obsługiwane pasmo w trybie GSM: 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz i 1900 MHz. W trybie WCDMA: 900 MHz i 2100 MHz. Przesył danych pobieranych w HSDPA do 21 Mbps ; dane wysyłane HSUPA do 5,76 Mbps. Moduł Wi-Fi obsługuje standardy 802.11 b/g/n czyli do 150 Mbps. 

Urządzenie jest kompatybilne z systemami Windows XP / Vista / 7 / 8 zarówno 32 bit jak i 64 bit. Wskazaniem producenta dla Windows 8 jest konfiguracja połączenia poprzez moduł Wi-Fi. 

Adres dostępowy do routera jak w większości urządzeń firmy Huawei to http://192.168.1.1 wpisywany w przeglądarce internetowej (IE, Firefox, Google Chrome). Standardowy login (nazwa użytkownika) i hasło to admin - pisane małymi literami. Dodatkowe wskaźniki umiejscowione na przednim panelu urządzenia to: wskaźnik mocy sygnału 2G/3G; wskaźnik Wi-Fi; wskaźnik zużycia baterii; wskaźnik powiadamiania o wiadomości SMS; przycisk Włącz/Wyłącz. Z boku urządzenia znajdują się otwór na pasek / smycz oraz port micro USB do podłączenia urządzenia jako modem.

Uwaga !
Urządzenie nie posiada wejścia na karty micro SD, dlatego też nie może służyć jako przenośny nośnik danych.Pobierz sterowniki Huawei E5331s-2 dla WindowsInstalacja urządzenia:

Instalacja karty SIM - urządzenie obsługuje standardową kartę SIM (duża), wejście znajduje się od spodu, po zdjęciu pokrywy i wyjęciu baterii. Należy zwrócić uwagę na sposób wkładania - stykami złotymi do spodu, złamanym rożkiem ku górze.

Huawei E5331s-2 instalacja karty SIM

Reset urządzenia - aby przywrócić ustawienia domyślne dla routera Wi-Fi firmy Huawei E5331, należy zdjąć pokrywę i u dołu doszukać wytłoczonego napisu RESET. Po jego lewej stronie znajduje się otwór z przyciskiem do przywracania ustawień fabrycznych routera E5331.

Huawei E5331s-2 przywracanie ustawień fabrycznych, reset urządzenia

Identyfikator SSID i klucz sieci bezprzewodowej - są to dwa parametry dzięki którym nawiążemy połączenie z naszym routerem a nie np: sąsiada czy kolegi z bloku. Dane ustawień sieci Wi-Fi znajdują się na wewnętrznej stronie tylnej klapy urządzania. Opisane są jako SSID oraz password, gdzie SSID - jest nazwą sieci Wi-Fi, password - kluczem dostępu / hasłem zabezpieczającym sieć przed nieupoważnionymi użytkownikami.
Połączenie z routerem Huawei E5331 poprzez sieć Wi-Fi

Połączenie z routerem Huawei E5331 nawiązujemy klikając w ikonę tzw. "schodków" w prawej dolnej części ekranu (paska Windows). Z listy wybieramy podaną na etykiecie routera nazwę sieci SSID i klikamy na połącz. Niektóre komputery mogą mieć specjalnie dedykowaną aplikację do nawiązywania połączeń z sieciami Wi-FI, która to powinna również występować na pasku po prawej stronie. W większości przypadków ikoną aplikacji są zazwyczaj schodki w różnych kolorach. Po wprowadzaniu klucza / hasła dla sieci, połączenie z urządzeniem będzie nawiązane. Kolejny monit który pojawi się umożliwi automatyczne łączenie z siecią gdy ta będzie w zasięgu, to ostatni komunikat Windows i w tym polu zaznaczamy "haczyk" następnie klikamy Połącz. W przypadku gdy uzyskamy komunikat o ograniczonym połączeniu należy zamknąć system Windows i uruchomić komputer ponownie.


Dla terminali mobilnych takich jak smartfon czy tablet producent stworzył specjalnie dedykowaną aplikację, ułatwiającą nawiązanie połączenia z routerami marki Huawei. Aplikacja dedykowana jest na systemy Andorid i Apple iOS.

28 komentarzy:

 1. Cześć, temat trochę nie aktualny, ale być może komuś to pomoże. Znalazłem ciekawą stronę z grami i kluczami http://klucze.inexus.pl/.

  OdpowiedzUsuń
 2. I like your style of writing. You break it down nicely. Very informative post. Keep up the good work.
  Apple Laptops

  OdpowiedzUsuń
 3. Wpis zdecydowanie przydatny szczególnie dla osób, które zupełnie nie siedzą w temacie. Ostatnio miałem dość spore problemy z kartą, która zupełnie nie odczytywała danych, dopiero w serwisie mi pomogli. W sumie widzę, że gdybym wcześniej wpadł na tego bloga mógłbym poradzić sobie z tym sam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam podobny model i wydaje mi się lepszy.

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie też śmiga. Super

  OdpowiedzUsuń
 6. Przydało się :) dzięki wielkie za pomoc!

  OdpowiedzUsuń
 7. Szybko i sprawnie wytłumaczona konfiguracja modemu. Dobra robota!

  OdpowiedzUsuń
 8. Tego właśnie szukałem, bardzo przydatny poradnik na pewno mi pomoże w rozwiązaniu mojego problemu. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 10. Marzy mi się taki bezprzewodowy sprzęt ... może jak wygram na lottomania.com.pl to sobie kupię

  OdpowiedzUsuń
 11. Przejrzysta instrukcja dla osób, które nie znają się do końca na tego typu urządzeniach. Fajnie, że zamieszczone są obrazki. Ułatwiają zrozumienie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. W jakiej cenie można go kupić? Zapraszam na moją stronę

  OdpowiedzUsuń
 13. Ciekawe czy takie urządzenie będzie faktycznie wydajne, ja w swoim routerze mam podłączone kilka urządzeń i często mam problem z użytkowaniem internetu. http://www.elearning.ideo.pl/

  OdpowiedzUsuń
 14. Od blogów nie wymagam wiele, ale ta przejrzystość i czytelny font musi być. Tu jest konkretnie i na prawdę przyjemnie.

  OdpowiedzUsuń
 15. Podziękowania dla autora wpisu! Tak się skłąda że dziewczyna kupiła sobie PlayStation i nie wiedziała jak go skonfigurować z siecią a ma podobny model routera, podesłałem jej wpis i aż dziwne ale dała sobie rady, czyli bardzo czytelny i zrozumiały wpis :D

  OdpowiedzUsuń
 16. Kurcze fajna sprawa, a na początek to wielki dzięki dla autora za post! Sama potrzebuje czegoś takiego, często podróżuje i ten internet mobilny jest jak najbardziej potrzebny, każdy wie jak jest :D Szukałam po marketach ale nic nie znalazłam, a tutaj proszę jest to co właśnie potrzebuję.

  OdpowiedzUsuń
 17. Zmieniłem pracę i bardzo dużo pracuję w terenie, ale internet jest mi potrzebny, najczęściej korzystam z telefonu, udostępniam intern i cacy, ale zaczęło mi go brakować i rozsądniej będzie kupno właśnie coś w tym stylu.

  OdpowiedzUsuń
 18. Ciekawy wpis, właśnie potrzebuję czegoś takiego małego! Dużo podróżuję po Polsce,czy to służbowo czy prywatnie. Internet zawsze jest potrzebny. Ja też często używam internetu w telefonie ale zazwyczaj szybko się kończy.

  OdpowiedzUsuń
 19. Poradnik przydatny i na pewno wiele osób skorzysta. Internet zawsze się przydaje i sam lubię mieć pod ręką dostęp do sieci. Z telefonu zupełnie się nie opłaca.

  OdpowiedzUsuń
 20. Osobiście uważam że dziś najbardziej ważna w motoryzacji jest ekonomiczność danego samochodu. Producenci prześcigają się w nowinkach technologicznych często zapominająć o redukcji spalania auta, a potem celowo fałszują wyniki spalania. Przykładem dość głośnym był w ostatnich latach Volkswagen. Pozdrawiam serdecznie :-)

  OdpowiedzUsuń
 21. Bardzo fajny gadżet, właśnie czegoś takie szukam, małego i mobilnego. Zaraz poszukam go na allegro może będzie,sprzęt ma dużo opinii pozytywnych więc powinno być wszystko ok.

  OdpowiedzUsuń
 22. Coś takiego możecie dostać do taniego internetu od PLUSa za 9zł na testy, kto chętny, niech bierze.

  OdpowiedzUsuń
 23. Mam hotspota w telefonie i w zupełności wystarcza. Tak oczywiście dualsim

  OdpowiedzUsuń
 24. Bardzo ciekawy i przydatny wpis. Takie dedykowane aplikacje zdecydowanie ułatwiają obsługę tego typu urządzeń. Dziś na rynku it można znaleźć wiele różnych firm tworzących aplikacje do różnych celów np. biznesowych - https://craftware.pl/. Myślę, że zapotrzebowanie na takiego typu rzeczy będzie rosło. Oprogramowanie często może być wykorzystywane też do różnych celów.

  OdpowiedzUsuń
 25. Dziś branża IT bardzo szybko się rozrasta. Osoby pracujące w IT powinny znać na pewno dobrze j. angielski oraz pewne zwroty branżowe - https://lincoln.edu.pl/warszawa/blog/25-angielskich-zwrotow-zwiazanych-z-it/. Przydają się one w wielu sytuacjach np. przy komunikowaniu się z innymi współpracownikami lub czytaniu skomplikowanych dokumentacji technicznych.

  OdpowiedzUsuń