Mobile Partner - sieć 2G/3G

W momencie gdy zauważymy, że nasz Internet często się rozłącza bez podania jasnej przyczyny i zgody użytkownika, należy zweryfikować tryb sieci w którym łączymy się do Internetu. Jak wiemy są dwa tryby pracy 2G – znany jako GSM (EDGE), 3G – UMTS oraz 3G+ – HSDPA. W zależności od lokalizacji możemy mieć dostęp tylko do sieci GSM lub/i 3G, 3G+. Jeżeli znajdujemy się poza dużym miastem wojewódzkim takim jak Kraków, Poznań, Warszawa proponuję korzystać z trybu tylko 2G. W innym przypadku proponuję przełączyć się do 3G, 3G+. Najlepiej jest w sytuacji gdy mamy pełne 4-5 kresek w zasięgu 3G+ wówczas połączenie jest nawiązywane szybko a prędkość Internetu dochodzi do ok. 7,2Mbps i więcej. W trybie 2G w zależności od obciążenia nadajnika możemy uzyskać maksymalnie do ok. 230-260kbps.

Aby poprawić stabilność działania Internetu należy:
1) Ustawić na „sztywno” operatora komórkowego:
narzędzia -> opcje -> sieć -> zakładka tryb rejestracji -> ręczne wyszukiwanie i rejestrowanie – listy poniżej wybieramy operatora komórkowego.
2) Ustawić na „sztywno” tryb pracy urządzenia Huawei:
narzędzia -> opcje -> sieć -> zakładka typ sieci -> poniżej typ sieci, z listy wybieramy tylko 2G lub tylko WCDMA w zależności od lokalizacji w której się znajdujemy.

Dla wyjaśnienia i wprowadzenia poprawnych opcji:
tylko WCDMA - 3G, 3G+ (HSDPA, HSUPA)
tylko GSM - GPRS, EDGE


1 komentarz:

  1. Excellent post and wonderful blog, I really like this type of interesting articles keep it u.
    Toshiba Laptops

    OdpowiedzUsuń